چگونه ایمیل فارسی بنویسید؟

چگونه ایمیل فارسی بنویسید؟


نوشتن Email به فارسی و به صورتی که بتوان برای آن راه حلی کلی و جامع ارائه کرد، تا قبل از آمدن Windows 2000 امکان پذیر نبود. برای نوشتن نامه های فارسی و Chat کردن رایج ترین روش استفاده از زبان Pinglish بود (و چه بسا بتوان گفت هست). در این روش کلمات فارسی با استفاده از کاراکترهای انگلیسی تایپ می شدند مثل Hale Man Khoob ast در حال حاضر با توجه به سیستم UniCode که شرکت مایکروسافت آن را همزمان با Windows 2000 معرفی کرد، استفاده از زبان فارسی چه در وب سایت ها و چه در email ها حالتی استانداردتر به خود گرفته است. البته این قابلیت فقط در سیستم عامل ویندوز و مرورگر Internet Explorer کاربرد دارد.

 برای نامه نگاری در اینترنت ارسال و دریافت
e-mail برای آنکه بتوانید از این سیستم استفاده کنید ابتدا لازم است قابلیت تایپ کاراکترهای فارسی را در ویندوز 2000 یا xp خود تعریف کنید. برای این کار به Control Panel بروید، Regional , Language Options را انتخاب کنید و زبان فارسی را به مجموعه زبان های مورد استفاده کامپیوتر خود اضافه کنید. از این به بعد در پایین صفحه سمت راست کنار ساعت کامپیوتر شما مربعی ظاهر خواهد شد که در آن FA ( برای فارسی) و یا EN ( برای انگلیسی) ظاهر می شود که با کلیک کردن روی آن می توانید بین این دو زبان سوئیچ کنید.


بعد از آنکه زبان کاراکترهای کامپیوتر خود را فارسی کردید، کافی است به همان صورتی که مثل همیشه
Email می نویسید، عمل کنید و تنها هنگامی که می خواهید متن نامه را بنویسید از زبان فارسی استفاده کنید.

راه دیگر این است که برای نوشتن متن از فونت Simplified Arabic استفاده کنید.

برای خواندن چنین نامه هایی نیز اگر فونت و حروف متن خوانا نیستند کافی است که محیطی که در آن نامه را می خوانید سیستم Unicode را پشتیبانی کند. سپس روی صفحه راست کلیک کنید و در قسمت Encoding  گزینه Unicode یا Arabic را انتخاب کنید

نویسنده:مسعود راه خدازاده

/ 0 نظر / 17 بازدید