پاک کردن یک آدرس سایت بخصوص از کامپیوتر

 

 

ممکن است تا به حال شما هم بااین موضوع برخورد کرده باشید. فرض کنید که بخواهید URL های ( آدرسی کهبا آن صفحات وب را نشان می‌دهیم ) منفردی ( و نه تمام URL های موجود در history اینترنت اکسپلورر ) را از نوار آدرس حذف کنید. مثلا می‌خواهیدآدرس http://www.yahoo.com/ را حذف کنید. من سعی کردم این کار را باهای‌لایت کردن URLی که می‌خواهم از نوار آدرس حذف کنم انجام بدهم و سپسبا زدن Delete آن‌را حذف کنم، اما از طریق این روش هرگز موفق نمی‌شدم ( اگر بخواهید با این روش URL را حذف کنید. پس از های لایت کردن اگربخواهید روی آن URL کلیک راست کنید تا Delete را بزنید، کلیک راست هیچچیزی را نشان نمی‌دهد ) من همیشه دنبال راه‌ حلی می‌گشتم تا بتوانم ازآن استفاده کنم تا URL های منفرد را بدون Delete کردن کل URL های موجوددر history حذف کنم.

 

 اگر دقت کرده باشید هنگامی‌که شما در نوارآدرس اینترنت اکسپلورر شروع به تایپ کردن آدرسی می‌کنید یک یا چند URL که قبلا شما از آن بازدید کرده باشید در نوار آدرس ظاهر می‌شود. ( مثلاوقتی می‌خواهید به سایت yahoo بروید به محض تایپ کردن حرف y آدرس سایتیاهو و یا هر سایت دیگری که با حرف y آغاز شود در آنجا ظاهر می‌شود ) باید بدانید این آدرسی که در آنجا نمایش پیدا می‌کند از 2 محل گرفتهشده است.

1.حافظه مرورگر شما(History)

2.کلید‌های رجیستری کهموجب می‌شوند تا URL های که قبلا مستقیما در نوار آدرس تایپ کرده بودهاید ذخیره شود.

 بنابراین شما برای حذف، باید URL مورد نظر خود را در هر 2 جا پیدا کنید و آنرا Delete کنید. ابتدا آن ‌را از History مرورگرتانحذف کنید. برای این کار دکمه History را از نوار ابزار کلیک کنید تا درسمت چپ مرورگرتان، History قرار بگیرد. سپس در قسمت بالایی منوی View را انتخاب کنید و گزینه By site را انتخاب کنید تا لیست URL هایی را تابه حال سر زده اید به صورت ترتیب الفبایی ظاهر شود. اگر URL را کهمی‌خواهید حذف کنید در آنجا وجود داشت، بر روی آن راست کلیک کنید و Delete را بزنید. با انجام این کار نصف راه طی شده است و توانسته اید URL را از History حذف کنید. اما اگر URL که می‌خواستید حذف کنید در History وجود نداشت و یا علیرغم حذف آن از آنجا، هنگام تایپ آدرسی دراینترنت اکسپلورر دوباره آن آدرس در آنجا نشان داده می‌شد، باید مرحلهدوم یعنی حذف آن از رجیستری را نیز انجام بدهید، تا مطمئن شوید URL مورد نظر شما حتما بطور کامل حذف شده است. برای این کار از منوی Start ویندوز، گزینه Run را انتخاب کنید، عبارت Regedit را تایپ کنید تا بهقسمت رجیستری ویندوز بروید. سپس مسیر زیر را طی کنید تا به قسمت URL های ذخیره شده بروید:

 HKEY_CURRENT_USER Software Microsoft Internet Explorer TypedURLs

مقادیر سمت راست دارای مقادیری بصورت URL1, URL2, URL3 هستند که هر کدام حاوی آدرسی منحصربه فرد هستند. ( مثلاhttp://www.yahoo.com/ ) لیست را جستجو کنید تا URL مورد نظر خودرا پیدا کنید. سپس آنرا حذف کنید. حالا کار تمام است و می‌توانید مطمئنباشید که URL مورد نظرتان کاملا حذف شده است و دیگر در نوار آدرساینترنت اکسپلورر نمایش داده نمی‌شود. اکنون آنچه شما نیاز دارید ایناست که حفره ای که بر اثر حذف URL مورد نظرتان ایجاد شده را بپوشانید. در لیست، URLی را که بیشترین مقدار را دارد، پیدا کنید ( توجه کنید کهاگر URL ها بر اساس متن مرتب شده باشند URL10 قبل از URL2 می‌آید ) ومقدار آنرا به URL که حذف کرده اید عوض کنید. مثلا فرض کنید شما درلیست URL7 را حذف کرده اید و در لیست بزرگترین مقدار URL20 است . شمااکنون باید مقدار URL20 را به URL7 تغییر بدهید تا حفره بوجود آمده رابپوشانید. توجه کنید انجام این کار ضروری است و اگر این کار را نکنیداینترنت اکسپلورر سایر URL هایی را که بعد از URL حذف شده قرار دارندرا، هم حذف شده در نظر می‌گیرد. مثلا اگر مقدار حذف شده URL7 باشد،سایر URL هایی را که بعد از آن قرار می‌گیرند، دیگر در نظر نمی‌گیرد ومثلا URL7 با آنها برخورد می‌کند .

 

«استفاده غیر مجاز از این آموزش به‌مسولیت استفاده کنندهاست

/ 0 نظر / 49 بازدید