آدرس‌های اینترنت تا سال 2011 تمام میشود؟

بر اساس اعلام سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی، آدرس‌های اینترنت احتمالا تا سال 2011 تمام شده و کاربران جدید دیگر به آدرس اینترنتی جدید دسترسی نخواهند داشت مگر این که دولت‌ها در این حوزه سرمایه گذاری بیشتری انجام هند.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از khodkar.ir، به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از Global technology بر اساس اعلام سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی، حدود 85 درصد از آدرس‌های اینترنتی موجود در حال حاضر مورد استفاده‌اند و بقیه آن‌ها در سه سال آینده مورد استفاده قرار می‌گیرند.
رشد سریع اینترنت پرسرعت که کمک کرده است وب به بخش اساسی زندگی اقتصادی و اجتماعی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته تبدیل شود بیش از یک میلیارد کاربر اینترنت جدید را در سال گذشته برای اتصال به اینترنت مشتاق کرد.
آدرس‌های موجود برای این رشد مداوم بسیار حیاتی است زیرا تمامی کاربران جدیدی که به اینترنت متصل می‌شوند به یک آدرس IP (پروتکل اینترنت) نیاز دارند.
سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی، دولت‌ها را به به‌کارگیری یک شبکه IP به‌روز شده دعوت کرده که تقریبا شمار نامحدودی آدرس IP فراهم می‌کند و به عرضه اینترنت پرسرعت، تلفن‌های همراه متصل به اینترنت و شبکه‌های حسگر و سرویس‌های جدید کمک خواهد کرد.
این سازمان در اعلامیه خود به کشورهایی مانند ژاپن و آمریکا اشاره کرده است که پیش از این ارتقاء شبکه IP را آغاز کرده‌اند. به عنوان نمونه شرکت مخابراتی NTT ژاپن از نسخه شش آدرس IP برای اتصال هزاران حسگر زلزله از طریق یک سیستم رایانه‌یی که هشدارهای خودکار به برنامه‌های تلویزیونی ارسال و چراغ‌های ترافیک را قرمز می‌کند استفاده می‌کند.
این نوع برنامه‌ها نیازمند میلیون‌ها آدرس IP بوده و نمی‌توانند با اینترنت امروزی کار کنند. در این بین دولت آمریکا نیز برای تمامی سازمان‌های دولتی ماه ژوئن را به عنوان مهلت برای سازگاری با IPV6 اعلام کرده است.
بنا بر اعلام سازمان توسعه‌ و همکاری‌های اقتصادی، دولت‌ها و سازمان‌ها باید آماده‌سازی برای انتقال به IPV6 را آغاز کنند.

/ 0 نظر / 36 بازدید