ویندوز Se7en: محصول 2010 مایکروسافت

هنوز زمان زیادی از عرضه‌ی ویندوز ویستا توسط microsoft نگذشته و هنوز استفاده از اون، خیلی بین کاربران جا نیفتاده که مایکروسافت اعلام کرد، سیستم‌عامل ویندوز بعدی اونها، سه سال دیگه به بازار میاد. این خبر در حالی توسط منابع غیررسمی مایکروسافت اعلام شده که هنوز خیلی از کاربران مهاجرت از ویندوز XP به ویستا رو زود می‌دونن و منتظر گذشت زمان بیشتر برای سازگار شدن هرچه بیشتر نرم‌افزارهای فعلی با ویندوز ویستا هستند.

Chris Flores، یکی از بلاگرهای مایکروسافت، تو آخرین پست خودش که از اینجا میتونین بخونین درباره اینکه ویندوز 7 ، نامی که از طرف مایکروسافت برای این ویندوز جدید انتخاب شده، چیه، گفته:

باید بگم که ما رو یه محصول جدید داریم کار می‌کنیم که همونطور که می‌دونین ویندوز 7 نامیده میشه و یه جمع‌بندی از ویستا SP1 و ویندوز سرور 2008هستش و قراره تو دو نسخه کلاینت و سرور ارائه بشه. برخلاف صحبت‌هایی که میشه، این ویندوز یه سیستم‌عامل کاملاً متفاوت نیست و ما از هسته‌ی ‌ویستا برای این ویندوز استفاده کردیم و در واقع اونو بهینه کردیم و بنابراین، برنامه‌هایی که با ویستا سازگاری دارند با این ویندوز هم کار می‌کنند، ضمناً سخت‌افزاری ‌که برای ویستا توصیه کردیم، برای این ویندوز هم درنظر گرفتیم.

چند وقت قبل از این جریان، بیل گیتس تو مصاحبه‌های جداگانه‌ای درباره محصول جدید مایکروسافت صحبت کرد:

ما داریم به شدت روی نسخه‌ی بعدی ویندوز، که اسمش رو ویندوز 7 گذاشتیم، کار می‎کنیم و باید بگم راجع به اتفاقی که درحال افتادنه به شدت هیجان دارم. توانایی مصرف پایین‌تر (باتری لپ‌تاپ‌ها)،مصرف کمتر حافظه، کارایی بیشتر و امکانات ارتباطات خیلی بیشتر با موبایل‌ها در کنار اینکه احتمالاً بهترین سیستم‌عامل مخصوص بازی رو خواهید دید.

مایکروسافت خیلی تلاش می‌کنه که خبرهای زیادی رو راجع به این پروژه بروز نده. اما تو معدود نمایش‎هایی که از نسخه‌‌های اولیه این محصول ارائه شده، قابلیت پردازش صفحه لمسی که مایکروسافت با محصول Microsoft Surface معرفی کرد، در این ویندوز پیاده‌سازی شده. اگر یادتون باشه، Surface، یه کامپیوتر رومیزی صفحه بزرگ بود که مدتی بعد از ارائه‌ی iPhone توسط Macintosh معرفی شد و سازندگان Apple رو تقریباً شست گذاشت کنار! ویدیویی از این قابلیت فوق‌العاده ویندوز 7 رو می‌تونین تو لینک زیر ببینید که مربوط به هفته‌ی دوم خردادماهه و اولین نمایش اینترنتی از ویندوز 7 محسوب میشه. (فقط خواهش می‌کنم بعد از دیدن این ویدیو، خودتون رو کنترل کنید!)

گفته می‌شه این ویندوز از دو کارت گرافیک استفاده‌ همزمان می‌کنه (حالا نمیدونم مجبوره یا کلاً علاقه‌منده که استفاده همزمان کنه!)،نسخه‌های جدید Windows Media Center، Word، Paint و ماشین حساب رو داره و گجت‌هایی رو برای استفاده در داخل Windows Explorer معرفی کرده و از همه جالب‌تر اینکه زمان نصبش 10 دقیقه بیشتر طول نمی‌کشه.

امکان جدید دیگه‌ای هم که به این ویندوز اضافه شده، امکان تعریف هارددیسک‌های مجازی در داخل ویندوزه که به کاربر اجازه می‌ده بخشی از حافظه‌ی جانبی سیستمش رو در مواقع لزوم Unmount کنه و حتی اونو روی یه کامپیوتر دیگه مورد استفاده قرار بده. این به اون معنیه که شما می‌تونین یه دیسک سخت رو روی یه نسخه DVD یا احتمالاً Blueray اینور اونور ببرین بدون اینکه نگران هیچ مساله‌ای بابت امنیت، ایمنی و امن بودن داشته باشید!

تمام اینها، یه دو سه سالی طول میکشن تا حقیقتشون آشکار شود! باید ببینیم چقدر از این مسائل واقعیت دارند…
* بد نیست بدونین که ویندوز 7 تا قبل از این، با نام‌های Viennaو BlackComb معرفی میشد. بنابراین اگر جایی یکی از این اسم‌ها رو شنیدین یادتون باشه که همون ویندوز 7 هستند.
/ 0 نظر / 33 بازدید