چرا اطلاعات هارد حتی پس از فرمت کردن هم قابل بازیافت است

 

چرا اطلاعات هارد ، حتی پس از فرمت کردن ، هنوز هم قابل بازیافت است ؟ اساسا نحوه ذخیره سازی اطلاعات روی هارد چگونه است ؟ و وقتی ما اطلاعات را کاملا پاک می کنیم ، چه به سرشان می آید که همچنان برگشت پذیر می باشند ؟
اینها سوالاتی است که در این رابطه مطرح می شود. قبلا یکی از دوستان در مقاله ایی در تالار میکرورایانه بحث کردند که اطلاعات از کامپیوتر شما به سادگی پاک نمی شود:

http://www.forum.microrayaneh.com/viewtopic.php?f=91&t=242

اساس ذخیره اطلاعات بر روی هارد دیسک به این صورته که در صورت حذف اطلاعات تنها آدرس اطلاعات از جدول آدرس ها حذف می شه و مارکر D می خوره و این در حالتی است که اگه در قسمتی از حافظه هیچ آدرسی موجود نباشه از نظر سیستم اون بخش از حافظه خالی به حساب میاد و در صورتی که سیستم به اون بخش از حافظه در آینده نیاز داشته باشه ، اطلاعات جدید بر روی اطلاعات قدیمی ReWrite خواهد شد.
حالا وقتی اطلاعات قدیمی جای خودشون را به اطلاعات جدید می دهند فقط آدرسی از آنها باقی خواهد ماند و این آدرس تا 5 بار فرمت باقی می ماند و اصل اطلاعات دیگر وجود خارجی نخواهند داشت پس اگر برنامه های بازیابی اطلاعات از هادردیسک های فرمت شده را هم داشته باشید در اینحالت فقط به اسم فایلهای قدیمی دسترسی دارید نه خود فایلها.
/ 0 نظر / 26 بازدید