آموزش nero

آشنایی با محیط نرم افزار در حالت Nero Burning Rom
بعد از نصب نرم افزار و ثبت آن از زیر مجموعه نرم افزارهای ویندوز خود برای ورود در حالت Nero Burning Rom به دنبال مسیر ذیل بروید :
Start > programs > Nero > Nero 6 Ultra Edition > Nero Burning ROM
بعد از باز کردن Nero برای اولین بار پنجره New Compilation ظاهر میگردد که مهمترین پنجره برنامه بوده و شما قادر خواهید بود از طریق آن نوع فرمتی که میخواهید برای رایت استفاده کنید را انتخاب کنید . انتخاب نوع فرمت از کادر محاوره ای سفید رنگ سمت چپ و فشاور دادن دکمه New بالا سمت راست امکان پذیر خواهد بود .
رایت به صورت Data :
. برای رایت به صورت Data بعد از باز کزدن برنامه Nero و در پنجره New Compilation از کادر محاوره ای سمت چپ گزینه CD-ROM(ISO) را انتخاب و سپس New بزنید .
نکته : اگر CD شما خام و برای اولین باراقدام به رایت بر روی آن مینمائید در پنجره New Compilation و از قسمت Multisession گزینه Start Multisession Disk را انتخاب و در غیر این صورت گزینه Continue Multisession Disk را جهت رایت مجدد انتخاب و از پنجره ظاهر شده با نام Select track آخرین Session را انتخاب و OK بزنید .
حال شما وارد محیط اصلی Nero در حالت Data شده اید . در قسمت سمت راست شما به کلیه درایوهای هارد دیسکت و اطلاعات مربوط به آن و در قسمت چپ نیز شما به اطلاعات و محتوای سی دی داخل رایتر خود دسترسی خواهید داشت . شما با انتخاب فایل و یا پوشه مورد نظر از سمت راست(1) و پائین نگه داشتن موس و انتقال آن به قسمت سمت چپ (2) قادر به دراگ گردن (انتقال داده ها) به سی دی خواهید بود . توجه داشته باشید که محتوای پوشه ها و یا فایلها نباید از حجم سی دی بالاتر باشد . در غیر این صورت عمل رایت صورت نمیگیرد . شما از قسمت پائین برنامه نرو (3) میتوانید به میزان حجم باقسمانده سی دی در حالت دراگ کردن برنامه ها باشید . ( نمایش در حالت آبی = عادی – زرد = اضطراری – قرمز = غیرطبیعی و غیر قابل رایت )
حال از منوهای بالا برنامه Nero ابتدا File و سپس Compilation Properties را انتخاب و از پنجره ظاهر شده که مربوط به تنظیمات مربوط به رایت میباشد به زبانه Born رفته و از قسمت Write Speed سرعت عمل رایت را انتخاب و OK بزنید و منظر بمانید تا عملیات رایت پایان پذیرد .
رایت سی دی صوتی :
مجدد به پنجره New Compilation باز رفته ( کلید های ترکیبی Ctrl+N در محیط برنامه ) و از کادر محاوره ای سمت چپ گزینه Audio CD را انتخاب و New بزنید .
حال ضمن در نظر داشتن میزان حجم انتقال داده ها از روی هارد دیسک نسبت به دراگ کردن فایلهای صوتی تان از قبیل Mp3 – Wav و ... به سمت چپ اقدام کنید . در پایان جهت رایت از کلید F7 جهت ظاهر شدن پنجره Compilation Properties استفاده کنید . حال با انتخاب سرعت رایت از زبانه Burn که قبلا توضیح دادیم و فشار دادن کلید Burn منتظر کامل شدن عملیات رایت یک سی دی صوتی بمانید .
رایت سی دی تصویری :
به پنجره New Compilation رفته و اینبار Video-CD سی دی را از کادر محاوره ای سمت چپ انتخاب کنید . قبل از فشار دادن New شما میتوانید نسبت به نوع Encode خروجی در حالت PAL و یا NTSC در قسمت Encoding Resolution اقدام کنید . بعد از انتخاب حال بر روی New کلیک نمائید .
در پنجره ظاهر شده از کادر محاوره ای بالا سمت چپ بر روی پوشه قرمز رنگ MPEGAV دابل کلیک نمائید تا پوشه باز شود (1) حال ضمن در نظر داشتن حجم فایل تصویری (Avi – MPG – DAT و ... ) که بر روی هارد دیسکتان قرار دارد نسبت به دراگ کردن این فایلها از کادر محاوره ای سمت راست (2) به قسمت پائین سمت چپ (3) اقدام نمائید .
با فشار دادن کلید F7 بر روی کیبورد و ظاهر شدن پنجره تنظیمات رایت ( New Compilation ( و انتخاب سرعت رایت و فشار دادن کلید Burn منتظر بمانید تا عملیات رایت یک سی دی تصویری پایان پذیرد
رایت سی دی به سی دی :
قابلیت رایت سی دی به سی دی برای کاربرانی که سیستم آنها تجهیزبه یک CD-Rom و یک درایو مربوط به CD-Writeمیباشد کاربرد دارد .
ابتدا وارد پنجره Compilation Properties شده و از کادر محاوره ای سفید سمت چپ CD Copy را انتخاب کنید . در همین پنجره و از زبانه Copy Option و در قسمت Source Drive سی دی رام خود را انتخاب و از قسمت Read Speed سرعت خواندن سی دی و نیز از زبانه Burn و قسمت Write Speed سرعت عمل رایت را مشخص و در انتها Copy را بزنید .

/ 0 نظر / 150 بازدید