برنامه ویروس کش AVG

مطلب این مقاله را به معرفی یک برنامه ویروس کش اختصاص میدهم که فعلا برای مصارف خانگی رایگان است. هرچند این رایگان بودن در مقایسه با نمونه پولی آن محدودیتهایی را برای برنامه بوچود میآورد اما بخاطر عدم پرداخت وجه بابت مصرف آن میتواند مورد توجه بسیاری از علاقمندان قرار گیرد.

برنامه ویروس کش AVG از طرف شرکت grisoft عرضه شده است که در نمونه های رایگان و پولی قابل مصرف میباشد. نمونه رایگان این برنامه ویروس کش را میتوان بعنوان یک ابزار حفاظتی مناسب محسوب کرد. این نمونه رایگان فعلا برای مصارف خانگی کاملا مجانی بوده و قابلیت بروز کردن دیتای ویروسها نیز بدان داده شده است. اینها دلایل خوبی برای آنست که میلیونها یوزر در سراسر دنیا از آن استفاده کنند.

کار با این برنامه ساده بوده و از سرعت سیستم شما کم نمیکند زیرا از حداقل منابع و امکانات سیستم شما سود میجوید. از قابلیتهای این برنامه میتوان به امکان update اتوماتیک و سپر حفاظتی آن نام برد که در هر لحظه نسبت به باز شدن فایلها و یا اجرای برنامه عکس العمل نشان میدهد. آخرین نمونه این برنامه هنگام نگارش این مطلب نمونه 7.1.375 میباشد.

نمونه AVG Professional این برنامه که پولی است دارای قابلیتهای بیشتری نسبت به نمونه رایگان آن است. قابلیتهای نمونه رایگان را میتوان در داشتن موتور جستجوی ویروس مطمئن، update سازی ویروسها از طریق اینترنت، تشخیص خودکار اینترنت، جستجو در ایمیلها برای ویروس و Valut برای ایزوله سازی ویروسها نام برد. نمونه پولی این ویروس کش در مدلهای تجاری و شبکه عرضه میشوند.

این برنامه میتواند روی ویندوزهای XP/2000/NT/ME/98 بخوبی کار کند. نمونه لینوکس این ویروس کش نیز وجود دارد. به نظر میرسد که AVG Free یکی از کوچکترین ضد ویروسهای موجود باشد که بدرد کامپیوترهای قدیمی هم میخورد زیرا آنها را کند نمیکند.

قابلیت ویروس یابی این ویروس کش عالی است و آنرا میتوان در حالت Safe Mode ویندوز هم بکار برد که قابلیتی برتر برای کشتن ویروسهایی است که در این حالت توان سرکشی ندارند و یا وقتی سیستم نمیتواند در حالت عادی راه اندازی شود این روش بسیار بدرد میخورد.

بیاد داشته باشید که نمونه رایگان این برنامه برای حذف spyware و adware ها مناسب نیست و چون رایگان است، ضمانت و پشتیبانی هم ندارد.

AVG Free را میتوان به نحوی تنظیم کرد که هر روز راس یک ساعت خاص شروع بکار کرده و کلیه فایلهای داخل کامپیوتر را برای یافتن ویروس اسکن نماید. این زمان میتواند در ساعت کم کار کامپیوتر تنظیم گردد.

/ 0 نظر / 138 بازدید