ZOHO یک مجموعه از نرم افزارهای آنلاین است که بصورت رایگان در اختیار همگان قرار داده شده است. این سرویس شامل ابزارهای مختلف و کاربردی می باشد که می تواند جایگزین مناسبی برای نرم افزارهای نصبی خود بر روی سیستم باشند. برای استفاده از این سرویس آنلان باید ابتدا در سایت ثبت نام نمایید و سپس می توانید با ورود به محدوده خود به انجام کارهای خود در اینترنت بپردازید. اگر شما خارج محل کار و یا منزل خود باشید و دسترسی به رایانه خود نداشته باشید و باید حتما مطلبی را بنویسید و یا کار دیگری انجام دهید. باید چه کار کنید؟  اینجا است که نرم افزارهای آنلاین به کمک ما می آیند.

امروزه با پیشرفت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرویس های جدیدی عرضه می شود و همگی در جهت جهانی شدن پیش می روند. یکی از این سرویس ها، نرم افزارهای آنلاین (Online Apps) است که کاربران می توانند در هر کجایی که از دنیا باشند، در صورتی که بتوانند به اینترنت متصل شوند، از این برنامه ها استفاده کنند. وب سایت ZOHO مجموعه کاملی از این نرم افزارها را در اختیار همگان قرار می دهد.                                             

PCAZ0 

+ این نرم افزارهای آنلاین، عبارت اند از:

۱-       ZOHO WRITER – که یک پردازشگر کلمات به حساب می آید.(شکل ۱)
۲-       ZOHO SHEET – که یک برنامه صفحه گسترده به حساب می آید.
۳-       ZOHO SHOW – که یک نرم افزار ارائه و معرفی به حساب می آید.
۴-       ZOHO NOTEBOOK – که یک دفترچه یادداشت آنلاین محسوب می شود.
۵-       ZOHO WiKi – یک ویکی کامل و جامع.
۶-       ZOHO PLANER – که یک نرم افزار سازماندهی به حساب می آید.
۷-       ZOHO CHAT – که برای گفتمان بین گروه ها طراحی شده است.
۸-       ZOHO START – یک داشبورد برای اسناد.
۹-       ZOHO MAIL – که یک ایمیل سرویس محسوب می شود.
۱۰-   ZOHO PROJECT – یک برنامه کنترل پروژه.
۱۱-   ZOHO CRM – یک CRM آنلاین.
۱۲-   ZOHO Invoice – یک برنامه صورت حساب آسان می باشد.
۱۳-   ZOHO MEETING – که یک وب کنفرانس می باشد.
۱۴-   ZOHO CREATOR – یک نرم افزار مدیریت دیتابیس می باشد.
۱۵-   ZOHO DB & Reports – که یک نرم افزار آنلاین دیتابیس و گزارشگیری می باشد.
۱۶-   ZOHO People – یک نرم افزار آنلاین مدیریت استخدام و کاربران می باشد.
۱۷-   ZOHO Business – یک نرم افزار آنلاین سازماندهی بیزینس و کار. 

                      

 PCAZ1

شکل ۱- نمایی از ZOHO WRITER

از دیگر مزیت های این سایت، پشتیبانی از زبان های نوشتاری مختلف است. ولی هنوز زبان فارسی به این زبان ها اضافه نشده است. این زبان ها شامل انگلیسی، عربی، بلغاری، برزیلی، چینی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، ژاپنی، لهستانی، روسی و… است. (زبان پیش فرض انگلیسی است). اسناد طراحی و نوشته شده را می توانید با لینکی که در نوار کنار کار شما وجود دارد، به اشتراک بگذارید. حتی ZOHO برای ساده کردن کار شما، نمونه های آماده شده ای (Template) را نیز در اختیار شما قرار می دهد تا روی آنها مطالب خود را بنویسید یا … .

از قابلیت های بسیار خوب دیگر ZOHO، امکان استفاده از امکانات سایت بصورت آفلاین است. یعنی شما می توانید به هنگامی که به اینترنت متصل نیستید هم، از آنها استفاده کنید. لازم به ذکر است که باید حتما برنامه Google Gears را نصب کنید که در خود سایت، لینک دریافت این برنامه نیز وجود دارد. برای فعال سازی این قابلیت پس از باز کردن هر کدام از سرویسها، در بالای صفحه گزینه ای با نام Go Offline وجود دارد (شکل ۲) که با کلیک بر روی آن، صفحه ای کوچک باز می شود و اخطاری به شما می دهد که باید برنامه Google Gears را نصب کرده باشید. اگر نصب نکرده باشید، با کلیک بر روی لینک دریافت، می توانید آن را دانلود و نصب کنید و از سرویس ها بصورت آفلاین استفاده کنید.

                                                         PCAZ2

شکل ۲- Go Offline امکان استفاده آفلاین از برنامه ها را به شما می دهد.

همان طور که گفته شد برای استفاده از این سرویس ها باید در سایت ثبت نام نمایید. ثبت نام در سایت بسیار ساده می باشد و شامل چندین مرحله است. ابتدا به این لینک بروید و پس ار پر کردن قسمت ها، لینک فعال سازی به ایمیل شما ارسال می گردد. پس از فعال سازی شما می توانید براحتی با ورود به سایت از امکانات آن استفاده کنید. همچنین شما می تواندی بصورت تک تک نیز از سرویس ها استفاده کنید. ZOHO یک بسته تکمیل کننده برای ماکروسافت آفیس نیز در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا کاربران بتوانند براحتی از طریق ماکروسافت آفیس با سایت ارتباط برقرار کنند. برای اطلاعات بیشتر به سایت اصلی مراجعه نمایید.

www.zoho.com
www.pc-article.ir

/ 1 نظر / 98 بازدید
ezat

سلام دوست عزیز آقا مسعود خسته نباشید وبلاگ تخصصی بسیار خوبی راه اندازی کردی کارت حرف نداره استاد بزرگ انشااله روزی اون به یک سایت تبدیل کنی یه پیشنهاد دارم اگه انجام میدادی بسیار عالی میشداگه بجای استفاده از پرشین بلاگ از سایت بلاگفا استفاده میکردی بسیار عالی بود چون هم سرعت بارگذاری و هم امکانات اون و هم ساده بودن حرف اول را در سایت وبلاگهای فارسی زبان میزند . من شما را پیوند دادم منتظر لطف شما هستم. موفق باشثید اگه وقت کردی به ما هم سری بزن.کلیک بر روی بنر ها و لینک باکس ها فراموش نشود. نام وبلاگ :باغملك سيتي