چگونه از یک فروشگاه آنلاین خرید کنیم

 

فروشگاه آنلاین (online shop) فروشگاهی است که به صورت تعاملی و دوطرفه از طریق محیط وب خرید و فروش جزئی و کلی می کند.
هر سایتی برای ایجادمحیط خریدوفروش اینتراکتیو به برنامه Online card نیاز دارد که به سرور اصلی (Ecommerce server) ملحق می شود و اجازه دسترسی مشتری را به جزییات محصول ، مشخصات محصول ، نحوه خرید، انتخاب جنس و در نهایت دستور خرید فراهم می سازد.

برنامه های امنیتی برای جلوگیری از سرقت داده های مالی مشتریان از سوی حمله کنندگان و کلاهبرداران نیز کنار این برنامه روی سرور نصب می شود.
ابتدایی ترین نوع خرید آنلاین بدین صورت است که صاحب کالا مشخصات جنس و قیمت و تعداد و نوع تخفیف آن را در یک صفحه وب درج می کند و در انتها از مشتری می خواهد در صورت قبول شرایط و ثبت مشخصات فردی از طریق تلفن سفارش خرید دهد.
نوع دیگر این که تمامی برنامه های امنیتی و مشخصات کالا روی وب درج شده ، اما سفارش خرید از طریق ایمیل و ثبت مشخصات فردی صورت می پذیرد.
پس از درج مشخصات و دادن ایمیل وب سایت پس از یک روز ایمیلی برای درخواست کننده می فرستد و از وی تاییدیه صد درصد برای ارسال می گیرد.
اگر ایمیل جعلی باشد یا فردی مقصودی دیگر داشته باشد متوجه می شود و با پاسخ به ایمیل سفارش را باطل می کند.

پاسخ ندادن به ایمیل و یا تایید ایمیل با جواب مثبت باعث ارسال جنس در کمتر از 24 ساعت برای کاربر می شود و قبض نیز همراه آن به در خانه می آید و مهلت یک هفته ای یا یکماهه نیز برای خریدار در نظر گرفته می شود.
به دلیل کلاهبرداری های متعدد ، اینک بسیاری از سایتهای آنلاین از کاربر می خواهند پیش از دادن خرید مشخصات خود را در سایت ثبت کند تا معلوم شود وی چه کسی است و با چه مشخصاتی قصد خرید دارد.
اما در پیشرفته ترین نوع خرید و فروش که معمولا به وسیله سایتهای معروف ebay و آمازون ارائه می شود ، ضمن داشتن ویژگی های امنیتی و برنامه ای روی سرورهای کلان این سایتها ، مشتری می تواند ضمن ارائه مشخصات خود شماره کارت اعتباری وقوع آن را ثبت کرده تا با اجازه خود مشتری ، صاحب سایت یا فروشنده مبلغ مورد نظر را به حساب خود منتقل کند.
سریع ترین مدل پرداخت پول ، برداشت از طریق کارت اعتباری است که تمامی مراحل آن به شکل الکترونیکی صورت می گیرد.
/ 0 نظر / 33 بازدید